Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Su Firmaları

Yazar:

-

Şu anda herhalde en çok bayilik veren sektörlerden birisi de su bayilikleridir. Su bayiliği veren birçok firma bayiliklerinde öncelikli olarak markalarının adını en iyi şekilde temsil edebilecek kişileri aramaktadırlar. Özellikle su bayiliği alacak olan kişilerin ise dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Her ne kadar bayilik almak kolay olsa da o markayı satabilmek bir hayli zor olacaktır. Hele birde bilinmeyen bir markayı getiriyorsanız o zaman işiniz daha da zor olacaktır.

Bu noktada bayilik alacak olan kişilerin kesinlikle dikkat etmesi gereken konular arasında suyun kalitesi bulunmaktadır. Eğer suyun kalitesi diğer sulara göre iyi değilse satıştan elde edeceğiniz çok bir şey bulunmayabilir.

BAYİLİK VEREN FİRMALAR HANGİLERİDİR?

– Gümüş su,
– Akçapınar su,
– Munzur su,
– Ulupınar su,
– Doyum su,
– Dağdelen su,
– Nestle su,
– Hayat su,
– Elmacık su,
– Hamidiye su.

Bu ismini verdiğimiz su firmaları şu anda en çok verilmekten olan bayiliklerdir. Bunların arasında en çok tercih edilenleri zaten sizler ufak araştırmalar sonucunda çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz ancak; daha önce o bölge de başkası o markayı almış ise kesinlikle suları satmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ticaret yapmak istediğiniz bölgenin durumuna da bakmanızda ve orada yer alan markaları da gözden geçirmenizde fayda vardır.

RAKİP ÇOK, RAKABET YÜKSEK

Sadece damacana su değil aynı zamanda küçük pet şişe sularında da satışların hızlı olduğu su firmaları arasında çok ciddi bir rekabetin olduğunu ifade etmeliyiz. Özellikle su konusunun çok basit bir konu olması nedeni ile çok fazla rakip firmanın çıkması sonucunda insanlar artık birden fazla kritere bakar oldular. İlk olarak suların P.H değerlerine bakılırken daha sonrasında suyun fiyatları ön plana geliyor.

Suyun fiyatını iyi belirlemek gerekirken diğer rakiplerinizden ne çok daha ucuz ne de çok daha fazla pahalı satmalısınız. Örneğin X markası 9 TL’ye su veriyorsa sizlerde 7 – 7,5 TL arasında su verebilirsiniz. Fiyatınızı 8 yapmanız kişileri su markası değiştirmeye itmezken, 5 – 6 TL vermenizde güve sorununu ortaya çıkartabilir. Bu konuda dikkat ettiğiniz sürece çok para kazanmanızda mümkün olacaktır.

Benzer Yazılar

1 Yorum

  1. Tülin Aydın

    6 Mart 2017 - 16:13

    Ben Hadımköy oturuyorum su bayiliği için Bilgi almak istiyorum

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir